Stanowisko spawania zrobotyzowanego


Roboty przemysłowe Kawasaki dzięki dużej liczbie modeli wyspecjalizowanych do konkretnych zastosowań można z powodzeniem wykorzystywać w wielu gałęziach przemysłu. Robot RA006L Kawasaki należy do grupy robotów spawalniczych. Dzięki jego kompaktowym rozmiarom oraz możliwości zastosowania dedykowanego osprzętu spawalniczego firmy Fronius jest idealnym urządzeniem do spawania elementów. Jedną z takich aplikacji jest oddane do użytku stanowisko zrobotyzowanego spawania.

Działanie robota opiera się na spawaniu prefabrykantów w sposób zgodny z wymaganiami stawianymi przez klienta. Elementy umieszczane są w specjalnie zaprojektowanych stołach zapewniających stabilne warunki spawalnicze. Końcówka robota, wraz z dyszą spawalniczą sterowaną przez kontroler, łączy wcześniej przygotowane elementy. Efektem końcowym jest gotowy zespawany element, który jest gotowy do końcowej obróbki powierzchniowej.

Jednocześnie spawanych jest nawet 20 elementów w jednym cyklu. Spawanie odbywa się w zamkniętej przestrzeni, co zapewnia wymagany poziom bezpieczeństwa. Przed powstwaniem stanowiska produkcja elementów systemów odgromowych odbywała się w sposób manualny przez wykwalifikowanych pracowników.

Połączenie robota, źródła oraz możliwości kontrolerów i systemów bezpieczeństwa sprawia, że oddane stanowisko stanowi w pełni bezpieczny komplentny system spawawlniczy pozwalający na redukcję kosztów produkcji.